اخبار > برگزاري نشست هم‌اندیشی بین الادیان در اوگاندا


  چاپ        ارسال به دوست

راههای مهار خشونت خانگی در اسلام و مسیحیت

برگزاري نشست هم‌اندیشی بین الادیان در اوگاندا

اين هم‌انديشي با حضور ائمه جماعات مساجد، کشیشان کلیسا و معلمان مدارس در محل سالن اجتماعات مدرسه امپریروه در کامپالا برگزار و شرکت کنندگان پیرامون خشونت خانگی در اسلام و مسیحیت به گفت و گو نشستند.

تساوی حقوق زن و مرد، نحوه رفتار و حقوق متقابل زن و مرد در خانواده، شیوه تربیت و تعامل با کودکان از جمله مسائلی بود که در این نشست مورد توجه قرار گرفت و شرکت کنندگان با بیان مشکلات خشونت خانگی در اوگاندا، راه حل های ارائه شده در کتب آسمانی و تعالیم دینی اسلام و مسیحیت را مورد بررسی قرار دادند.

علی بختیاری رایزن فرهنگی کشورمان  طی سخنانی، با ابراز خرسندی از حضور رهبران دینی و معلمان مدارس در این نشست، برگزاری چنین هم اندیشی هایی را عامل همگرایی، ثبات و آرامش در جامعه دانست و گفت: همه ادیان آسمانی پیروان خود را به مهر و محبت و دوستی فرامی خوانند و بر محوریت خانواده در ساخت بنیان و اساس خانواده اتفاق نظر دارند.

وي افزود: چنین نشست هایی با ایجاد فهم صحیح از دین،  قلوب مردم را با در سایه تعالیم آسمانی به یکدیگر نزدیک می کند و راه رشد و تعالی جامعه در بستر دین را نیز هموارتر می سازد.

بختياري با اشاره به حضور پیروان ادیان مختلف در دو کشور ایران و اوگاندا، این دو جامعه را نمونه خوبی از همزیستی مسالمت آمیز ادیان معرفی کرد که باید از ظرفیت آن برای حل بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی بهره گرفت.


١٧:٤٥ - جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥١٣٥٥    /    تعداد نمایش : ١٤٨تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی