اخبار > بازدید رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا از رادیو بلال


  چاپ        ارسال به دوست

تامين برنامه‌هاي قرآني راديو «بلال» اوگاندا

بازدید رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا از رادیو بلال

در ابتدای این دیدار، موسی موگروا، درباره فعالیت‌های این رادیو توضیحاتی ارايه داد. وي رادیو «بلال» را یک رادیوی کاملاً اسلامی معرفی کرد که 10 سال قبل فعالیت خود را آغاز كرده است.

موسی موگروا افزود: این رادیو در شرق، غرب، مرکز و جنوب اوگاندا قابل دسترسی است و مخاطبان زیادی هم دارد. به دليل همين استقبال مخاطبان است که قصد داریم پوشش آن را با توسعه در بخشی شمالی اوگاندا، در تمام كشور سراسری كنيم.

رييس راديو «بلال» اوگاندا گفت: این رادیو در حوزه‌های دینی، فرهنگی و سیاسی فعالیت دارد و مهم‌ترین فعالیت‌های دینی آن آموزش قرآن کریم، تبلیغ دین اسلام و ارايه مباحث دینی به مناسبت‌های مختلف توسط روحانی بومی، است.

در ادامه علي بختیاری، با ابراز خرسندی از حضور در استودیوی رادیو «بلال»، با معرفی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، ایران را یکی از کشورهای پیشرو در حوزه رسانه دانست که علاوه بر ده‌ها شبکه رادیو و تلویزیونی محلی و سراسری در داخل کشور، نزدیک به 20 شبکه رادیویی و تلویزیونی برون‌مرزی به زبان‌های مختلف دارد.

وی در ادمه با بیان اهمیت کار رسانه و لزوم توجه هر چه بیشتر به آن در عصر حاضر، به مسئولیت خطیر این رادیو در ابلاغ پیام راستین دین مبین اسلام تأکید کرد و با اشاره به فعالیت رسانه‌های معاند و تبلیغات سوء آنها علیه اسلام، دفاع از ارزش‌های اسلامی و نشان دادن چهره رحمانی و صلح آمیز اسلام را وظیفه همه مسلمانان و به صورت خاص رسانه‌های جوامع اسلامی، دانست.

رایزن فرهنگی کشورمان در ادامه یک‌صدایی مسلمانان جهان در وحدت و یکپارچگی جهان اسلام را امری ضروری دانست و گفت: بر اساس آیه «انما المؤمنون اخوه» تمامی مؤمنان به پیامبر اسلام (ص) با یکدیگر برادرند؛ از سوی دیگر ما موظف هستیم با غیرمسلمانان نیز رابطه حسنه داشته باشيم و با روشی نیکو که شایسته یک مسلمان است با آنها معاشرت کنیم.

بختیاری در ادامه با اشاره به وجود جریان‌های افراطی و تروریستی در جهان اسلام، تنها بازنده این اختلافات و درگیری‌ها را جامعه اسلامی و برنده آن را دشمنان اسلام دانست و هرگونه تفرقه‌افکنی میان مسلمانان و همچنین مسلمانان با غیرمسلمانان را مخالف آموزه‌های دین مبین اسلام معرفي كرد.

در ادامه اين گفت‌وگو طرفين توافق كردند كه علاوه بر مشارکت رایزنی فرهنگی ايران در تهیه برنامه‌های قرآنی مبارک رمضان و همچنین تهیه برنامه‌هایی در حوزه گفت‌وگوی ادیان، را‌ه‌هاي همکاری مشترک بررسی و نسبت به چگونکی همکاری‌های دوجانبه تصمیم گیری شود.


١٧:٤١ - جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥١٣٥٤    /    تعداد نمایش : ٣٦٢تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی