اخبار > دیدار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا با مفتی عالی جدید این کشور


  چاپ        ارسال به دوست

ایران نقش بسزايي در حمایت از کشورهای اسلامی دارد

دیدار رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا با مفتی عالی جدید این کشور

ه گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، علی بختیاری، رایزن فرهنگی ایران در کامپالا با حضور در دفتر مفتی عالي اوگاندا، با شیخ سلیمان کّسوله دیرانگوا، مفتی عالی جدید اين كشور، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در اين ديدار، شیخ سلمان کسوله، طي سخناني از همکاری و حمایت دیرینه رایزنی فرهنگی ایران با دفتر مفتی عالی و مسجد کیبولی قدردانی کرد.

مفتی عالی جدید اوگاندا با اذعان اينكه مسلمانان امت واحده هستند، از نقش ایران در حمایت صادقانه از کشورهای اسلامی تقدير به عمل آورد.

وي همچنين، نقش ایران را در ایجاد وحدت و همدلی میان مسلمانان مهم دانست و افزود: ما برای هرگونه همکاری در راستای تقویت مسلمانان و تحقق وحدت اسلامی اعلام آمادگی و از کمک و مشارکت در این زمینه استقبال می‌کنیم.

جمهوري اسلامي ایران؛ پرچمدار وحدت میان مسلمانان

بختیاری طي سخناني ضمن تبريك جهت انتصاب مفتی عالی اوگاندا، به وضعیت فعلی جهان اسلام اشاره و بر ضرورت وحدت و مبارزه با تفکرات افراطی و دسیسه‌های پنهان دشمن جهت ایجاد تفرقه و اختلاف میان مسلمانان تأكيد كرد.

رايزن فرهنگي ايران، نقش علماء را در خنثی‌سازی این دسیسه‌ها و ایجاد وحدت میان امت اسلام، بسیار مهم ارزیابی کرد.

وی از جمهوري اسلامي ایران به عنوان پرچمدار تقریب و وحدت میان مسلمانان یاد کرد و آمادگی رایزنی فرهنگی كشورمان را برای هرگونه همکاری در این رابطه اعلام كرد.

بنابر اعلام اين خبر، همکاری در حوزه فعالیت‌های قرآنی، آموزش خانواده و جوانان و برگزاری مسابقات قرآنی دانشگاهی از دیگر موضوعاتی است که در اين دیدار مطرح شد.

اين ديدار همراه با اهداي هديه‌اي به رسم يادبو از سوي رايزن فرهنگي ايران در کامپالا به شیخ سلیمان کسوله، پايان يافت.


١٧:٣٢ - جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥١٣٥١    /    تعداد نمایش : ١٩٠تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی