اخبار > ضبط برنامه گروه موسيقي «سلوك» در تلویزیون اوگاندا


  چاپ        ارسال به دوست

ضبط برنامه گروه موسيقي «سلوك» در تلویزیون اوگاندا

گروه موسیقی «سلوک» به همت اين سازمان و براي اجراي برنامه‌هاي هنري و موسيقي اصيل ايراني به اوگاندا اعزام شده است. يكي از برنامه‌هاي اين گروه، اجراي تلويزيوني در محل رايزني فرهنگي كشورمان بود كه توسط شبکه تلویزیونی «یو بی سی» اوگاندا ضبط و طي روزهاي آينده از اين شبكه براي مخاطبان پرشمار آن پخش خواهد شد.

در این برنامه سه قطعه موسیقی منتخب از قومیت‌ها و زبان‌های مختلف ایرانی به اجرا درآمد. در پایان ضبط اين برنامه، علي بختیاری، رایزن فرهنگی کشورمان در اوگاندا به همراه مهدی زارع، سرپرست گروه موسيقي «سلوك» توضیحاتی را درباره سازها و موسیقی ایرانی برای بینندگان این شبکه، ارايه دادند.

اجرا در سالن تئاتر ملی اوگاندا

همچنين همزمان با گرامی‌داشت روز تئاتر ملی اوگاندا، در مراسمي كه در محل این سالن و با حضور جمع بسياري از هنرمندان و هنردوستان اوگاندایی برگزار شد، با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان، گروه موسیقی «سلوک» به مدت 30 دقيقه قطعات مختلفی از موسیقی سنتی ایرانی را اجرا کرد.

در این مراسم، قطعاتی به زبان‌های فارسی، کردی، لری و ترکی به اجرا درآمد که مورد توجه حاضران قرار گرفت.

مرکز تئاتر ملی اوگاندا، بزرگ‌ترین مرکز فرهنگی اوگانداست که در درون مجموعه مرکز ملی فرهنگی اوگاندا قرار دارد و همکاری‌های خوبی میان رایزنی فرهنگی كشورمان و این مرکز برقرار است.


١٧:٢٢ - جمعه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥١٣٤٩    /    تعداد نمایش : ١٧١تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی