اخبار > رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا، به مناسبت ایام الله دهه فجر در برنامه زنده تلویزیونی در شبکه تلویزیونی یو بی سی (UBC) حاضر شد.


  چاپ        ارسال به دوست

بختیاری سینمای ایران را به عنوان جریانی نوین در صنعت فیلم سازی با تکیه بر ارزشهای اسلامی، فرهنگ و محوریت اخلاق معرفی کرد

رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا، به مناسبت ایام الله دهه فجر در برنامه زنده تلویزیونی در شبکه تلویزیونی یو بی سی (UBC) حاضر شد.

رایزن فرهنگی کشورمان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت اقلیت های دینی تحت حاکمیت اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اصول و ارزشهای اسلامی، پناهگاهی است برای کلیه شهروندان اعم از مسلمان و غیر مسلمان. در حال حاضر هموطنان مسیحی، یهودی و زرتشتی از کلیه حقوق اجتماعی و آزادی های قانونی مانند مسلمانان برخوردارند و هر یک از اقلیت های دینی به صورت جداگانه هر یک در مجلس شورای اسلامی، نمایندگان خود را دارند.

بختیاری در بخش دیگری از این برنامه، به معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در حوزه های توسعه خدمات اجتماعی، دستاوردهای علمی و تکنولوژیکی در حوزه های هوافضا، دانش نانو، فناوری هسته ای و علوم پزشکی پرداخت و افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور قدرتمند، در برخی از این رشته در میان ده کشور اول جهان قرار دارد.

پس از آن این برنامه زنده تلویزیونی که با مجری گری آقای جاگندا انجام شد، رایزن فرهنگی کشورمان به معرفی صنعت سینما و فیلم سازی ایران پرداخت و با بیان توان و جایگاه صنعت فیلم سازی ایران در میان کشورهای منطقه و دنیا، سینمای ایران را به عنوان جریانی نوین در صنعت فیلم سازی با تکیه بر ارزشهای اسلامی، فرهنگ و محوریت اخلاق معرفی کرد که به جای تکیه بر تخیلات و جاذبه های غیراخلاقی، به واقعیت های اجتماعی و فرهنگی می پردازد و این ویژگی ها سینمای ایران آن را از سایر جریانات متمایز کرده است.

بختیاری در پایان به برگزاری جشنواره فیلم ج.ا.ایران در اوگاندا اشاره کرد که به مدت سه روز از هجدهم تا بیستم بهمن ماه در محل مرکز ملی فرهنگی اوگاندا برگزار خواهد شد و از مردم اوگاندا برای شرکت در این جشنواره و مشاهده فیلم های ایرانی دعوت به عمل آورد.

لازم به ذکر است، شبکه تلویزیونی یو بی سی (UBC)، یکی از شبکه های تلویزیونی پرطرفدار اوگانداست که در کنار شبکه استار تی وی (Star TV) و چند شبکه رادیویی مجموعا شرکت پخش رسانه ای اوگاندا (Uganda National Broadcasting)  را تشکیل می دهد. این شبکه برنامه های خود را به زبان انگلیسی و شبکه استار تی وی به زبان محلی (لوگاندا) ارائه می کند.


١٠:٤٨ - چهارشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤٦٠٧٢    /    تعداد نمایش : ٩٩تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی