اخبار > مدیر مرکز ملی فرهنگ اوگاندا، به منظور بررسی همکاری های مشترک در سال جدید میلادی، ضمن بازدید از رایزنی فرهنگی کشورمان، با علی بختیاری دیدار و گفت و گو کرد.


  چاپ        ارسال به دوست

همکاری های مشترک رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در اوگاندا، با مرکز ملی فرهنگ اوگاندا توسعه می یابد.

مدیر مرکز ملی فرهنگ اوگاندا، به منظور بررسی همکاری های مشترک در سال جدید میلادی، ضمن بازدید از رایزنی فرهنگی کشورمان، با علی بختیاری دیدار و گفت و گو کرد.

در آغاز علی بختیاری با خیر مقدم به آقای فرانسیس پیتر اوجده که به همراه مسئول روابط عمومی این مرکز در محل رایزنی حضور یافته بود، با اشاره به روابط خوب میان ج.ا.ایران و اوگاندا و اهمیت توسعه فعالیت های فرهنگی میان دو کشور، حوزه فعالیت های رایزنی فرهنگی را تشریح و برای همکاری های مشترک در حوزه فرهنگ و هنر با این مرکز اعلام آمادگی نمود.

علی بختیاری همچنین در مورد برگزاری جشنواره فیلم ایرانی که در ایام دهه فجر برگزار خواهد شد، برای مشارکت در برگزاری این جشنواره با مرکز ملی فرهنگی اوگاندا، اعلام آمادگی نمود.

آقای پیتر اوجده، با تشکر از تلاش دوستانه ج.ا.ایران در راستای توسعه و ترویج روابط فرهنگی بین دو کشور، از پیشنهاد همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان استقبال کرد و برای مشارکت در برگزاری جشنواره فیلم ایرانی اعلام آمادگی نمود.

مدیر مرکز ملی فرهنگی اوگاندا در ادامه، با معرفی این مرکز به عنوان بزرگترین مرکز فرهنگی اوگاندا معرفی کرد که سالن نشنال تیاتر را در خود جای داده است. وی افزود حوزه فعالیت های این مرکز علاوه بر میزبانی هنرمندان در رشته های مختلف صنایع دستی، موسیقی، هنرهای نمایشی و فیلم سازی، سالانه پذیرای برنامه های فراوانی اعم از مناسبت های بین المللی، ملی و مراسم دیگر کشورها در این مرکز می باشد.

در این نشست در مورد برگزاری جشنواره فیلم ایرانی با مشارکت مرکز ملی فرهنگ اوگاندا، نمایش یک فیلم در ماه در این مرکز، افتتاح نمایشگاه دائمی ایرانشناسی در محل نشنال تیاتر و مشارکت در برگزاری مناسبت های ملی و بین المللی توافقات مقدماتی حاصل شد.

در پایان مقرر شد در همین راستا تفاهم نامه ای تنظیم و به امضای طرفین برسد.

***********

مرکز ملی فرهنگی اوگاندا با نام انگلیسی Uganda National Cultural Center (UNCC)، در سال 1959 بر اساس قانون مرکز ملی فرهنگی اوگاندا، تأسیس گردید.

چشم انداز این مرکز عبارت است از: تبدیل به یک مرکز عالی در توسعه فرهنگ به عنوان محرک اصلی توسعه ملی در اوگاندا در سال 2018.

هدف: حفظ، توسعه و ترویج فرهنگ اوگاندا در سطح جهانی از طریق تنظیم استانداردها، ظرفیت سازی و اجرای سیاست های ملی.

کلیه برنامه های مهم ملی و بین المللی، جشنواره های فیلم و مناسبت های فرهنگی کشورهای مختلف در این محل برگزار می گردد.


١٠:٤٣ - چهارشنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤٦٠٦٩    /    تعداد نمایش : ١٣٥تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی