اخبار > اولین دوره دانش افزایی معلمان مدارس اسلامی اوگاندا، توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا برگزار گردید.


  چاپ        ارسال به دوست

اولین دوره دانش افزایی معلمان مدارس اسلامی اوگاندا، توسط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اوگاندا برگزار گردید.

این دوره با هدف افزایش توان علمی، مهارت های آموزشی، آشنایی با مفاهیم دینی و قرآنی و آشنایی با فعلی جهان اسلام برگزار شد. از دیگر دستاوردهای این دوره آموزشی می توان به ایجاد ارتباط و همگرایی بین معلمان و مدارس اسلامی اوگاندا به منظور همکاری بهتر در آینده و افزایش انگیزه برای ارتقای سطح تعلیم و تعلم در مدارس اسلامی اشاره کرد.

شیوه های نوین آموزش و برنامه ریزی آموزشی، سنجش تحصیلی، تکنولوژی آموزشی، طرح درس، کلاس داری، مفاهیم قرآنی و منزلت عقل و علم در قرآن، سبک زندگی اسلامی، سیاست خارجی ایران در مواجهه با جریان های جهان اسلام، جریان شناسی تکفیری، جریان شناسی دینی فرهنگی در جهان اسلام و آشنایی با ایران موضوعاتی هستند که توسط اساتید برجسته ای از دانشگاه ماکرره، جامعه المصطفی، سفیر و رایزن جمهوری اسلامی ایران ارائه شد.

دوره به صورت اردویی سه روزه برگزار شد و شرکت کنندگان، در طول مدت دوره در محل کالج المصطفی اسکان داده شدند.

اختتامیه دوره صبح روز پنج شنبه 26 آذرماه در محل رایزنی فرهنگی با حضور رایزن فرهنگی کشورمان، رئیس کالج المصصطفی، امام مسجد شیعیان خوجه، رئیس جامعه القرآن و العتره و چند تن از اساتید و فعالین دینی و فرهنگی برگزار گردید.

 

در مراسم اختتامیه شیخ یوسف مولومبا؛ رئیس جامعه القرآن والعتره، حجت الاسلام و المسلمین بکائی؛ رئیس کالج المصطفی، دکتر سیدعون نقوی؛ امام مسجد شیعیان خوجه و علی بختیاری؛ رایزن فرهنگی کشورمان سخنرانی نمودند.

بختیاری پس از بیان وظایف و مأموریت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در توسعه و تعمیق روابط فرهنگی بین جمهوری ایران و اوگاندا، انتقال دانش و ایجاد فضای همدلی بین ایران و اوگاندا را از مهمترین مأموریت های رایزنی فرهنگی نامید و ابراز امیدواری کرد، این قبیل فعالیت ها بتواند نسبت به رشد، توسعه و تقویت امر آموزش به ویژه در میان مدارس مسلمان، کمک نماید.

رایزن فرهنگی کشورمان در بخشی دیگر از سخنان خود، معلمی را شغلی بسیار مهم و حساس دانست که تربیت نسل آینده جامعه را بر عهده دارد، بنابراین تربیت و انتخاب معلم شایسته و توانمند، اساس نظام آموزش و پرورش است و اگر معلم توانایی و شایستگی علمی، مهارتی و معنوی لازم را نداشته باشد، یقینا از عهده این مهم نیز برنخواهد آمد.

در بخش دیگری از مراسم اختتامیه، آقای قاسم عبدالسلام؛ نماینده معلمان مدارس اسلامی با ارائه گزارش مختصری از دوره، آن را دارای فواید و برکات زیادی همچون، آشنایی و ایجاد ارتباط و همدلی میان معلم ها، تبادل تجارب و آراء، افزایش امید و کسب دانش و افزایش مهارت آموزشی دانست. وی با بیان این که تاکنون هیچ کس چنین دوره ای برای معلمان مدارس اسلامی برگزار نکرده، آن را منحصر به فرد دانست و از رایزنی فرهنگی به خاطر توجه به این موضوع مهم، بسیار تشکر و قدردانی کرد.

در پایان به نفرات برتر این دوره جوایز نفیسی اهدا شد و همچنین به مدارس برتر نیز با حضور رایزن فرهنگی در مدارس ایشان جوایز ارزنده ای تقدیم خواهد گردید.


١٦:٠٧ - سه شنبه ١ دی ١٣٩٤    /    شماره : ٦٤٢٧٦٤    /    تعداد نمایش : ١٥٢تقویم
اطلاع رسانی
سایتهای مرتبط

کتابخانه دیجیتال سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی